www.ati-systemy.pl
I O firmie I Oferta I Certyfikaty I Kontakt I

 

 

SIECI TELEINFORMATYCZNE I TELEKOMUNIKACYJNE


 

SIECI TELEINFORMATYCZNE

Sieć teleinformatyczna w każdym domu, biurze, czy przedsiębiorstwie jest integralną częścią prawidłowo i niezawodnie działającego systemu informatycznego i telefonicznego.


Podstawową funkcją sieci jest połączenie wszystkich urządzeń w jeden sprawnie działający system. Nowoczesne okablowanie obiektu musi uwzględniać wszystkie bieżące potrzeby, a także wybiegać w przyszłość.


W obecnych czasach odchodzi się od tworzenia tzw. okablowania dedykowanego (tzn. np. osobno na potrzeby sieci telefonicznej - okablowanie teletechniczne, na potrzeby sieci komputerowej - okablowanie komputerowe) na rzecz okablowania teleinformatycznego, które jest uniwersalne i umożliwia elastyczne wykorzystanie na potrzeby podłączenia jak największej ilości mediów.


Do wyznaczonych stanowisk pracy doprowadza się pewną liczbę uniwersalnych kabli, których ostateczne przeznaczenie będzie określone w przyszłości i co ważne może być elastycznie szybko modyfikowane.


Główne wymogi stawiane sieci teleinformatycznej to:

uniwersalność,

elastyczność,

niezawodność,

łatwa rozbudowa,

multimedialność.SIECI TELEKOMUNIKACYJNE

Sieci telekomunikacyjne pełnią kluczową rolę w przekazywaniu informacji we współczesnym świecie. Są nieodzownym składnikiem gospodarki w społeczeństwie opartym na wiedzy. Na sieć telekomunikacyjną składają się węzły telekomunikacyjne, linie telekomunikacyjne oraz łącza pomiędzy nimi. Zadaniem sieci telekomunikacyjnej jest przekazywanie danych, głosu, wizji i dźwięku.


Firma ATI Systemy Elktroniczne świadczy usługi w zakresie dostarczania kompleksowych usług związanych z budową, eksploatacją i serwisem sieci oraz węzłów telekomunikacyjnych w Polsce.

 

W zakresie sieci telekomunikacyjnych usługi te świadczymy w obszarach:

sieci światłowodowych

sieci radiowych i radiolinii

sieci LAN/WAN/WLAN

 

 

  Joomla templates made by Lonex.